Szkolenia Samochodowe

AlphaOne proponuje Państwu szkolenie samochodowe według unikalnego programu z zakresu techniki i taktyki jazdy, w tym konwojowo-ochronnej, który powstał na bazie kilkunastu lat doświadczeń zdobytych w trakcie służby w jednostkach specjalnych i formacjach ochronnych. 

Uczymy eliminowania nieprawidłowych zachowań oraz opanowania właściwych odruchów, mających zasadniczy wpływ na całkowitą kontrolę nad prowadzonym pojazdem, niezależnie od prędkości i warunków atmosferycznych. Program szkolenia nie zawiera nauki jazdy sportowej (wyczynowej), ponieważ taki sposób jazdy powinien mieć miejsce tylko na zamkniętych torach i na zawodach, a nie w normalnym ruchu. 

Zajęcia mogą być prowadzone w całej Polsce, a także poza jej granicami. Realizowane są przez doświadczonych instruktorów, którzy nabyli swoje umiejętności pracując w służbach i uczestnicząc w specjalistycznych kursach w kraju i poza jego granicami (nie bazują na typowych doświadczeniach z rajdów samochodowych). 

Jazda szkoleniowa odbywa się w samochodach bez żadnych zmian technicznych, takich jak rolki zamiast tylnych kół – dzięki czemu realnie odczuwamy wszelkie ruchy pojazdu (poślizg, przyspieszenie, hamowanie) i uczymy się właściwych reakcji.

Efekty, jakie osiągają uczestnicy naszych kursów, są m.in. wynikiem skutecznej metodyki nauczania oraz odpowiedniego przygotowania terenu, na którym odbywają się zajęcia. Tor jest w pełni bezpieczny, z możliwością przystosowania pod dowolny zakres szkolenia, niedostępny dla osób postronnych oraz ruchu samochodowego. Poszczególne ćwiczenia są prowadzone w sposób całkowicie eliminujący ryzyko urazów ciała lub uszkodzenia pojazdów.

Po zakończeniu szkolenia na płycie treningowej doskonalenie odbywa się w ruchu ulicznym. Uczestnikiem kursu może być każdy posiadacz prawa jazdy (min. kat. B), bez względu na staż za kierownicą, zamierzający nauczyć się panowania nad swoim pojazdem w każdej sytuacji na drodze. 

Kursy są podzielone na trzy stopnie: podstawowy, zaawansowany i specjalny. 

Kurs podstawowy I stopnia obejmuje m.in.: 

  • korygowanie błędów nawykowych związanych z pozycją za kierownicą, 
  • optymalizowanie prędkości pojazdu w zależności od kąta skrętu kół, 
  • technikę hamowania w zależności od rodzaju układu hamulcowego (ABS), 
  • technikę omijania niespodziewanych przeszkód na drodze, 
  • technikę prowadzenia pojazdów nadsterownych i podsterownych, 
  • technikę pokonywania łuków – łagodzenie siły odśrodkowej, 
  • technikę płynnej zmiany biegów, 
  • eliminację zachowań będących przyczyną poślizgu, 
  • poślizg i technikę wyprowadzania pojazdu z poślizgu, 
  • taktykę jazdy w ruchu miejskim i poza miastem. 

 

Zależnie od zakresu szkolenia i ilości osób kurs trwa od dwóch do pięciu dni po 6 – 8 godzin dziennie w grupach 6/10 osobowych. Elementy techniki jazdy wykonywane są z prędkością do 50 km/h. 

Kurs II stopnia (zaawansowany) – warunkiem uczestnictwa jest ukończenie  kursu I – go stopnia. Szkolenie przeznaczone jest dla osób z wieloletnim stażem, dla  których całoroczne kierowanie pojazdem jest niezbędne bez względu na okoliczności, a których dotychczasowe doświadczenie za kierownicą nie pozwoliło im uniknąć konsekwencji niebezpiecznych  sytuacji na drodze. 

Program kursu obejmuje elementy kursu I – go stopnia wykonywane z prędkościami powyżej 100 km/h. Zajęcia odbywają się na samochodzie szkoleniowym w grupach 6/10 osobowych. 

Kurs specjalny – dla policji, wojska, służb specjalnych, Straży Granicznej, agencji ochrony, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, banków, Poczty Polskiej i innych tego typu formacji. Obejmuje elementy techniki i taktyki jazdy ofensywnej, defensywnej, konwojowej, kontrterrorystyczne prowadzenie pojazdu, itp. Kurs jest niedostępny dla osób prywatnych, a zakres szkolenia jest uzgadniany indywidualnie w zależności od potrzeb zleceniodawcy. 

W celu doskonalenia i utrwalenia nabytych umiejętności dla swoich adeptów AlphaOne proponuje 1 /2 dniowe seminaria szkoleniowe (co 6 miesięcy). Oprócz szkolenia z zakresu techniki i taktyki jazdy, proponujemy również profesjonalną ocenę umiejętności i predyspozycji do jazdy samochodem. 

Ze względu na bardzo obszerną ilość zagadnień dotyczących wymienionych działań, niezbędny jest bezpośredni kontakt telefoniczny lub milowy w celu ustalenia zakresu i miejsca szkolenia, by jak najlepiej odpowiadało Państwa oczekiwaniom. 

logotyp Alphaone biały
Wasze jutro, to nasze wczoraj