Szkolenie Prepper – Sztuka przetrwania w miejskiej dżungli

Cywilizacja przyniosła ze sobą nie tylko szereg zdobyczy ułatwiających nam życie, ale także mnóstwo niebezpieczeństw, które czyhają na nas w przestrzeni miejskiej. Przyzwyczajeni do wygody, jaką oferuje nam znajoma codzienność, nie jesteśmy gotowi na nieprzewidziane przeszkody, które zdarzyć się przecież mogą. Warto być przygotowanym, wyposażonym w wiedzę, która w sytuacji wyjątkowej może uratować życie…

W trakcie zajęć dowiesz się jak przygotować się do długotrwałego przebywania w odosobnieniu na wypadek zajścia zdarzeń nadzwyczajnych. Nabędziesz także praktycznych umiejętności podczas symulowanej sytuacji przebywania w rejonie przymusowej kwarantanny losowej. Ta wiedza może zadecydować o tym, czy zdołasz wybrnąć z nieoczekiwanych tarapatów.

Program kursu obejmuje zagadnienia z zakresu:

  • Zagrożeń otaczającego nas świata – historia i współczesność

  • Przygotowania wyposażenia i żywności do długotrwałego pozostawania bez pomocy z zewnątrz

  • Planu działania na wypadek braku podstawowych mediów: wody, prądu, gazu, ogrzewania

  • Zapewnienia ochrony termicznej przy wykorzystaniu środków podręcznych

  • Praktycznego treningu działania grupy pozostającej w odosobnieniu, bez możliwości uzyskania pomocy z zewnątrz

    Charakterystyka szkolenia:

    Zapoznasz się z praktycznymi sposobami radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach, takich jak skażenie źródła wody pitnej, załamanie gospodarcze, energetyczny blackout, czy konflikt zbrojny. Zdobędziesz także wiedzę przydatną zarówno na wypadek lokalnych kataklizmów jak i katastrof mogących wystąpić podczas wycieczki w odległym zakątku świata.

Wyposażenie zapewniane na czas szkolenia:

Podstawowym narzędziem dydaktycznym kursantów jest tak zwany niezbędnik przeżycia – plecak ucieczkowy i żywność preppersa.

Czas trwania kursu:

26 godzin (w tym 2 godziny zajęć teoretycznych i 24 godziny zajęć praktycznych – trening z przetrwania w terenie zurbanizowanym)

logotyp Alphaone biały
Wasze jutro, to nasze wczoraj